Зростання цін на газ негативно впливає на українське машинобудування – експерт

AgroPolit.com

Подорожчання газу негативно впливає на розвиток українського машинобудування. Про це заявив власник «Варіант Агро Строй» Данило Шуфані в коментарі Latifundist.com.

По-перше, як зазначив він, дорожчає метал, по-друге, зростає вартість гарячого цинкування, по-третє, збільшуються витрати на опалення виробничих та офісних приміщень.

«Але ми отримали подвійний удар, так як крім зростання цін на газ, впав валютний курс. Тобто, зростає собівартість продукції, але ми не можемо компенсувати зростання цін отриманням валютної виручки, так як наша продукція стала неконкурентоспроможною на зовнішньому ринку», – пояснив Данило Шуфані.

За його словами, з кінця минулого літа ціни на метал зросли на 120%, але останнім часом «просіли» на 20-25% від пікової вартості. Вартість випускається «Варіант Агро Строй» обладнання, в тому числі зрошувальної техніки (ТМ Variant Irrigation), в жовтні виросла на 15-20%. При цьому вартість на аналогічне закордонне обладнання не виросла. Це, зрозуміло, впливає на зниження попиту на українську машинобудівну продукцію, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

Сьогодні левову частку обладнання ми продаємо в нуль, практично нічого не заробляючи, тільки, щоб не зупинити направлення і не втратити фахівців. Але це шлях виживання, а не розвитку», – прокоментував ситуацію Данило Шуфані.

На споживачів, крім економічного, впливає також психологічний фактор. Підприємства бояться інвестувати в модернізацію, приберігають гроші на «чорний день», перебуваючи в невіданні щодо майбутнього.

Уряд не вживає заходів, щоб врегулювати ситуацію. Навпаки, замість того, щоб допустити контрольовану інфляцію для підтримки експортерів, вони зміцнюють гривню. Така політика буде мати катастрофічні наслідки для економіки країни», – зазначив Данило Шуфані.

Власник «Варіант Агро Строй» також розповів про те, що якщо раніше обслуговування цеху гарячого цинкування обходилося для компанії в 400-450 тис. грн, то сьогодні — 1,5 млн грн на місяць. Також в три рази зросте вартість послуг опалення промислових і офісних приміщень в зимовий період.

Крім того, Данило Шуфані розповів, що підприємство отримало листа від «Харківобленерго» і «Харьковоблгаз» про підготовку віялові відключення електроенергії і газу. Таким чином, крім вартості, також гостро стоїть питання забезпеченості підприємства електроенергією і газом.

Нагадаємо, що СБУ викрила масштабну корупцію в одному з державних підприємств, що входить до сфери управління Держпродспоживслужби України. Організатори схеми одержували хабарі за безперешкодне внесення до держреєстру даних щодо технічного стану сільгосптехніки агропідприємств.