Шепетівська ТГ з’явилася на онлайн-платформі НАК «Нафтогаз» для можливості отримання лімітів на газ

День за днем

Сьогодні вранці, 13 жовтня, стало відомо, що Шепетівська територіальна громада з’явилася на онлайн-платформі НАК «Нафтогаз» для можливості отримання лімітів на газопостачання. Про це йдеться на сайті міської ради.

Як раніше повідомив голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій, до 15.10.2021 НАК «Нафтогаз України» готовий підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери (школи, садочки, лікарні).

НАК «Нафтогаз України» пропонує бюджетним та релігійним організаціям середньострокові контракти із фіксованою ціною на газ — 13,7 грн за кубометр (з врахуванням транспортування та ПДВ — 16,8 грн). Контракт укладається на термін 15 місяців — до кінця 2022 року. Дана пропозиція значно нижче за поточні спотові ціни на газ.

«Бюджетні організації можуть купувати газ у будь-яких постачальників. Але сьогодні значна частина постачальників або пропонує місячну ціну на газ на рівні 30–45 грн за кубометр, або ж взагалі відмовляється від зобов’язань за вже укладеними контрактами з нижчою ціною. Розуміючи потреби бюджетних установ, а також враховуючи соціальне значення та важливість безперебійної роботи цих установ, компанія Нафтогаз виходить на ринок із пропозицією фіксованої ціни на наступні 15 місяців, на рівні, більш ніж вдвічі нижчому за поточну місячну ціну», — зазначив Юрій Вітренко, голова правління НАК «Нафтогаз України».

Юрій Вітренко також наголосив, що в Україні немає державного регулювання цін на газ, а НАК «Нафтогаз України» не є монополістом на ринку:

«Ми працюємо в ринкових умовах, і ми в ринковий спосіб пропонуємо нашим клієнтам зручний для них продукт — контракт на 15 місяців із фіксованою ціною».

Нафтогаз очікує, що даний середньостроковий продукт користуватиметься попитом серед релігійних та бюджетних організацій, яких в Україні налічується понад 7,5 тисяч.

Також Нафтогаз пропонує виробникам тепла зміни до трирічних контрактів: обсяг газу, який вони потребують для тепло- та гарячого водопостачання бюджетних установ та організацій, вони зможуть придбати також за ціною 13,7 грн за кубометр (без урахування ПДВ та послуги транспортування)..

На­га­да­ємо, що на­пе­ре­дод­ні, 12 жов­тня, у Ше­пе­тів­ці зас­тупни­ця місь­ко­го го­ло­ви Га­ли­на Без­ко­ро­вай­на по­ві­до­ми­ла, що з 18 жов­тня усі нав­чаль­­ні та май­­же усі дош­кіль­­ні зак­ла­ди міс­та Ше­пе­тів­ки пе­ре­хо­дять на дис­тан­цій­­ну фор­му нав­чан­ня. При­чи­на — від­сут­ність га­зо­пос­та­чан­ня та, від­по­від­но, низь­­кий тем­пе­ра­тур­ний ре­жим у при­мі­щен­нях.

Фото ілюстративне