Нафтогаз пропонуватиме бюджетним установам контракти з фіксованою ціною на газ

Діло

НАК “Нафтогаз України” почав пропонувати бюджетним установам середньострокові контракти на 15 місяців із ціною на раз 13,7 грн/куб.м без урахування податку на додану вартість (ПДВ) та вартості розподілу. Про це голова НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко написав у Фейсбуку.

“Відсьогодні Нафтогаз як один із учасників газового ринку пропонує новий продукт для бюджетних організацій – фіксовану ціну на газ 13,7 грн/куб.м (без ПДВ і транспортування) до кінця 2022 року”, — написав Вітренко.

За його словами, на ринку склалася ситуаці, яка показує, що механізм його регулювання потребує удосконалення. Так, бюджетні організації стикнулися з тим, що постачальники або не виходять на Prozorro, або пропонують ціни. непідйомні для місцевих бюджетів, чи взагалі відмовляються від виконання обов’язків.

Відтак Нафтогаз пропонуватиме новий бюджетний продукт для бюджетних організацій – середньостроковий контракт на постачання газу за ціною, суттєво нижчу за ринкову, – 13,7 грн/куб.м без ПДВ і вартості транспортування.

“Це зручно для клієнтів, які можуть не хвилюватися про коливання цін щомісяця і планувати свої бюджети. Однак Нафтогаз не претендує на монополію. Бюджетні організації можуть обирати будь-якого іншого постачальника”, — наголосив Вітренко.

Наразі, зазначив голова Нафтогазу, новим контрактом зможуть скористатися майже 7,5 тис. бюджетних установ, які загалом споживають майже 1,5 млрд куб.м газу.