На «Рівнеазоті» завершено модернізацію цеху з виробництва неконцентрованої азотної кислоти

Агравері

Про це повідомляє прес-служба Group DF.

«Потужність агрегату — 120 тис. тонн на рік. Модернізація дозволить покращити стабільність та надійність роботи агрегату. В результаті ремонту досягнуте якісне фільтрування повітряно-аміачної суміші від механічних домішок та масла, а також покращено процес охолодження та підвищення ефективності роботи обладнання», — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що цех з виробництва неконцентрованої азотної кислоти ПрАТ «Рівнеазот» налічує вісім агрегатів з виробництва НАК. Зараз у роботі — шість агрегатів. Проєктна потужність кожного агрегату — 120 тис. тонн неконцентрованої азотної кислоти на рік.

Додамо, що неконцентрована азотна кислота використовується для виробництва добрив, для травлення металів, органічних барвників, у виробництві сірчаної кислоти за нітрозним методом, для виготовлення целюлозних лаків. Азотна кислота — окислювач в багатьох хімічних процесах.

«Мета модернізації — виконувати виробничу програму по стабільному забезпеченню підприємства азотною кислотою. Випуск азотної кислоти впливає на випуск основної продукції, а саме — необхідних для сільського господарства мінеральних добрив. Низка модернізацій дозволить нашому підприємству й надалі більш стабільно та надійно працювати. Проведення планових капремонтів є вкрай важливим та необхідним. Адже підприємство працює як один організм — всі ланки є взаємопов'язаними», — розповідає Михайло Заблуда, голова правління ПpAT «Pівнеазот».

Підкреслимо, що у 2020 році капітальні інвестиції в модернізацію підприємства перевищили 84,6 млн грн. Ключовим проєктом стала заміна абсорбенту в системі очистки конвертованого газу цеху аміаку АМ-2, що вплинуло на кінцеве збільшення продукту.

Нагадаємо, аграріям на митниці блокують сировину для виробництва добрив.