Суд відмовив Кабміну у відкритті касації на рішення про припинення кредитних зобов'язань НЗФ перед ПриватБанком

ITTA

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховний Суд відмовив Кабінету Міністрів у відкритті касаційної скарги на рішення судів попередніх інстанцій щодо визнання припиненими зобов’язань акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів" (НЗФ, Дніпропетровська обл.) перед ПриватБанком (Київ) за одним із кредитних договорів перед банком на суму $30 млн.

Відповідно до реєстру судових рішень, Верховний Суд відмовив у відкритті касації через те, що Кабмін не є стороною у справі й, відповідно, не брав участі в розгляді справи, тому може подати касаційну скаргу тільки після перегляду справи за його апеляційною скаргою.

Крім того, суд зазначив, що в матеріалах касаційної скарги Кабміну є суттєві недоліки, зокрема в ній відсутні докази на підтвердження сплати судового збору за подання касації і докази скерування касаційної скарги іншим учасникам справи.

Як повідомлялося, Господарський суд Києва 22 січня 2021 року визнав припиненими всі зобов’язання НЗФ.

Верховний Суд 5 жовтня 2021 року переніс розгляд касації ПриватБанку на рішення про припинення кредитних зобов’язань НЗФ на $30 млн для ознайомлення з касацією Кабміну.

ПриватБанк подав до Канцлерського суду штату Делавер позов, в якому вказує на порушення НЗФ своїх договірних зобов’язань за кредитним договором, зокрема в частині використання кредитних коштів на цілі, що суперечать умовам видачі, тобто не для фінансування поточної діяльності підприємства.

Окрім цього, в "американському" позові, згідно з текстом рішення суду, стверджується, що НЗФ причетний до відмивання коштів і протиправної рециркуляції кредитів, що передбачало, зокрема, погашення заборгованості за кредитним договором за рахунок коштів за іншими кредитними договорами.

НЗФ, у свою чергу, зазначає, що оскільки будь-які зобов’язання між ним і ПриватБанком, визначені кредитним договором, були припинені шляхом виконання, банк не має жодних підстав для невизнання права позивача на припинення зобов’язання.

ПриватБанк зазначав, що його звернення до американського суду не привело до невизнання, до порушення чи оскарження прав НЗФ, і, відповідно, в останнього немає жодних передумов і підстав звертатися з позовною заявою про визнання припиненими зобов’язань за кредитним договором, проте Госпсуд Києва став на бік позивача.