Кремль озвучив «умови» для збільшення транзиту газу через Україну

UA.NEWS

Російська Федерація готова збільшити транзит газу через Україну, але для цього є низка «умов».

Про це заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС.

Він заявив, що саме європейські компанії можуть укласти з російським монополістом нову довгострокову угоду зі збільшеними обсягами.

«Аби щось транспортувати через Україну, треба, щоб хтось купив, і це як раз наші покупці в Європі», - стверджує Пєсков.

Спікер Путіна вирішив згадати слова глави Кремля щодо транзитних домовленостей.

«Президент неодноразово говорив, що якщо будуть купувати і далі наш газ, якщо будуть збільшувати контракти та якщо Україна буде давати конкурентоспроможні комерційні пропозиції, то все це продовжить працювати», - відповів Пєсков.

Він додав, що Росія збільшила до можливого максимуму поставки газу в Європу за чинними контрактами.

Пєсков назвав питанням переговорів із «Газпромом» можливість додаткових поставок блакитного палива.

Нагадаємо, транзит природного газу через українську газотранспортну систему (ГТС) у січні-вересні 2021 року скоротився на 17% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 32,6 млрд кубометрів.

«Оператор ГТС України» пропонує близько 80 млн куб. м на добу додаткових потужностей для транзиту газу в Європу, але результати аукціонів демонструють - «Газпром» не зацікавлений у збільшенні поставок.

Українська ГТС використовується менш ніж на третину від загальної транзитної потужності в 146 млрд куб. м в рік. Ці незадіяні потужності, що вдвічі перевищують потужності «Північного потоку-2», можуть бути використані для збільшення поставок газу до ЄС.

6 жовтня президент РФ Владімір Путін заявив, що Росії невигідно перекачувати газ через українську ГТС. Він назвав послугу транспортування занадто дорогою для РФ.

4 жовтня після підписаного між Будапештом і «Газпромом» контракту про транспортування газу через «Турецький потік», росіяни зупинили постачання блакитного палива через Україну в напрямку Угорщини.

Україна переорієнтувала реверс газу в Польщу, Словаччину та Румунію через припинення поставок російського газу в Угорщину через українську систему.

ТОВ «Оператор ГТС України» повідомило, що транзит газу з РФ через Україну до країн ЄС буде знижуватися.