Українські ОВДП вперше потрапили в індекс JP Morgan

Перший діловий

Українські державні облігації претендують на включення в індекс GBI-EM GD з квітня наступного року із часткою 0,12 відсотка, повідомив підрозділ інвестбанку JP Morgan – JP Morgan Global Index Research.

Як розповіли у Міністерстві фінансів, три серії GBI-EM спочатку включать в одну серію облігацій, яка відповідатиме вимогам індексу. Це облігація внутрішньої державної позики з розміром купона 15,84% та дедлайном погашення – лютий 2025 року (UA4000204150).

Повідомляється, що портфель іноземних інвестицій в державні облігації України, випущені на внутрішньому ринку, значно зросла з моменту запуску линка з Clearstream в 2019 році, а частка нерезидентів на ринку ОВДП зросла до більш ніж 10%.

Тож, вже з 31 березня наступного року почнеться включення українських облігацій в індекс, для того, щоб у разі потреби інвестори мали достатньо часу на доступ до ринку та рахунків в країні.

У JP Morgan Global Index Research повідомили про те, що переважна більшість інвесторів вказали покращення ліквідності ринку упродовж останніх двох років, проте зазначили, що на процес відкриття рахунку в Україні може піти не один місяць.

Раніше ми повідомляли, що Мінфін все менше заробляє на продажу ОВДП.

Також ми писали, що українці купили в «Приватбанку» ОВДП на 2 млрд гривень.