Інформація щодо «зношеності» ГТС України, яку Путіну підсунули «нукери», не відповідає дійсності

Украина криминальная

Заява президента РФ Владіміра Путіна щодо “зношеності” газотранспортної системи України не відповідає дійсності.

Про це УНН заявили в пресслужбі Оператора ГТС України.

“Інформація, озвучена президентом РФ щодо „зношеності“ газотранспортної системи України, не відповідає дійсності”, — заявили в ОГТСУ.

У пресслужбі зазначили, що раніше подібні тези коментував Генеральний директор ТОВ “Оператор ГТС України” Сергій Макогон.

Так, за словами Макогона, Оператор проводить масштабну програму модернізації ГТС. Зокрема, у цьому році було профінансовано майже 4,6 млрд грн на ремонти, діагностику, технічне обслуговування та капітальні інвестиції.

Також будуються дві нові компресорні станції — “Бар” та “Яготин”, ще вісім планується закінчити до 2025 року. План розвитку ОГТСУ передбачає інвестиції у обсязі 1,5 млрд доларів у наступні 10 років, заявив директор ОГТС 11 жовтня.

“Нажаль статистика інцидентів підказує, що російським колегам теж слід збільшити інвестиції у підтримку власної ГТС. Північний потік — це лише незначно частина російської ГТС, яка потребує щоденної уваги. Тому кошти, що були витрачені на надлишковий Північний Потік 2, можна було б витратити на оновлення російської ГТС”, — написав Макогон.

Володимир Путін сьогодні під час виступу на пленарному засіданні форуму “Російський енергетичний тиждень” заявив, що Росія відправляє в Європу стільки газу, скільки просять партнери.

Однак збільшувати транзит через Україну “небезпечно”, так як нібито “знос труби там становить 80%” і вона може “луснути”.