ЄС очікує реформ УЗ

Перший діловий

Суттєвого прогресу у проведенні реформ «Укрзалізниці» від нашої держави очікує Євросоюз. В іншому випадку торгівля та розвиток транспортних зв’язків зі спільнотою будуть ускладнені. Такі тези містяться у заяві за підсумками 23-го саміту Україна – ЄС, повідомляє телеканал «Перший Діловий».

Раніше про необхідність реформування державного перевізника заявили і в агенції Сполучених штатів з міжнародного розвитку, а також у міжнародній компанії «Ернст енд Янг».

Як відомо, Угода про асоціацію та директива Ради Євросоюзу передбачають створення у структурі «Укрзалізниці» центру і чотирьох вертикалей: інфрструктура, вантажні перевезення та виробництво. Перший етап реформи УЗ, а саме – виокремлення її зі структури інфраструктурної та вантажної філій почався у 2021-му. Тим не менш – процес і досі незавершений, а сама «Укрзалізниця», як і раніше, щодня потрапляє у корупційні скандали та нарощує збитки.

Нагадаємо, Україна і Європейський Союз підписали Угоду про спільний авіаційний простір. Церемонія підписання відбулася у ході саміту Україна – ЄС.

Також ми писали, що Національне антикорупційне бюро висунуло підозру одному з чиновників УЗ.