Шмигаль: Україна і Швеція посилюватимуть співпрацю в сфері енергетики, екології і кібербезпеки

Інтерфакс-Україна

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у рамках робочої поїздки до Королівства Швеція 13 жовтня провів зустріч з прем'єр-міністром Швеції Стефаном Левеном, на якій сторони обговорили розвиток двосторонніх відносин між країнами.

Як повідомляє прес-служба уряду в середу ввечері, Шмигаль висловив подяку шведській стороні за організацію Міжнародного форуму з питань пам'яті Голокосту і боротьби з антисемітизмом, а також за участь Швеції в інавгураційному саміті "Кримської платформи" в серпні поточного року.

Також він наголосив на підтримці, наданій урядом Швеції для впровадження реформи децентралізації та подякував за допомогу, яку вони надають через Шведське Агентство з радіаційної безпеки для українських атомних електростанцій.

"Диверсифікація джерел ядерного палива є одним із наших пріоритетів у контексті гарантування енергетичної безпеки. Крім того, Україна виконала всі технічні умови для інтеграції об'єднаної енергосистеми в європейську мережу ENTSO-E. Для нас це стане важливим кроком у напрямі енергонезалежності", - цитує Шмигаля "Урядовий портал".

Сторони також обговорили питання співпраці в сфері утилізації та переробки сміття.

Глава уряду зазначив, що інвестиції і збільшення інвестиційної активності можуть стати драйвером розвитку економічних відносин між країнами. Він закликав шведські компанії до продовження реалізації спільних проектів в Україні, зокрема користуючись перевагами закону про так званих "інвестиційних нянь".

Крім того, Шмигаль наголосив, що Україна готова надалі розвивати співробітництво в галузі інформаційних технологій, зокрема в частині цифровізації і посилення кібербезпеки.