ВАКС закрив справу «Роттердам+»

Перший діловий

Суддя Вищого антикорупційного суду залишила в силі постанову прокурора Дениса Демківа про закриття справи «Роттердам+». У громадській організації «Центр протидії корупції» (ЦПК) зазначили, що попри оскарження минулої постанови, слідча суддя ВАКС відхилила всі скарги.

«Широка відмовилася скасувати четверту за рахунком постанову вже другого прокурора про закриття так званого кримінального провадження «Роттердам+». Для слідчої судді ВАКС не стало аргументом, що вже вчетверте справа закривалася з одних і тих же підстав. При цьому три попередні рази як ВАКС, так і в.о. керівника САП Грищук вказували на одні й ті ж за своєю суттю недоліки», — прокоментував адвокат ЦПК.

У громадській організації заявили, що раніше слідча суддя чітко вже мала можливість продемонструвати свою упередженість щодо схеми «Роттердам +».

«Розглядаючи скаргу колишнього народного депутата України, Віктора Чумака — заявника у даній справі, на першу постанову про закриття справи «Роттердам +», ще прокурора САП Пономаренка від 20 серпня 2020 року, вона стверджувала, що не бачить у цій справі складу злочину», — переконані в ЦПК.

У ЦПК зазначили, що під час судових засідань, наявна в матеріалах справи судова експертиза оцінює збитки від існування схеми у 39,9 млрд грн. Зараз активісти сподіваються, що Апеляційна палата ВАКС відновить провадження.

«Тепер уся надія на Апеляційну палату ВАКС, яка може скасувати постанову прокурора САП Демківа і відновити провадження», — зазначили в Центрі протидії корупції.

Раніше ми повідомляли, що компанія «Укрзалізниця» хоче купувати дизельне пальне за формулою «Роттердам+».