Стала відома собівартість українського газу

Перший діловий

Згідно з очікуваннями уряду, в наступному році ціна газу для промисловості буде становити близько 350 доларів за тисячу кубометрів. При цьому віце-прем’єр-міністр, міністр економіки Олексій Любченко заявив, що собівартість газу українського видобутку складає трохи більше 3 тисяч гривень.

«Собівартість українського газу — трохи більше 3 тисяч гривень, а в балансі споживання український газ займає половину. Ціни на (європейському) ринку — вже понад 55 000. Мову потрібно сьогодні вести не стільки про населення і житлово-комунальній сфері, з якими уряд, підписавши меморандум, вирішив питання, а про промисловість, особливо хімічну, переробну, цукрову. Середньозважена ціна, яка сьогодні розраховується для економіки і буде врахована в прогнозі — понад 350 доларів за тисячу кубічних метрів», — сказав Любченко.

Нагадаємо, у «Нафтогазі» анонсували газ для бізнесу за зниженими цінами. У компанії анонсували надання контрактів за фіксованими цінами.

Також ми писали про те, що НАК «Нафтогаз України» має намір змінити тариф на природний газ для приватних володінь вже з жовтня. Як розповіли в компанії, частина клієнтів буде переведена на інший тариф.