Трудова міграція з України виходить на колишній рівень: куди їдуть заробітчани і ким працюють

UaInfo

За перше півріччя 2021-го видали понад 400 тис. робочих віз українським заробітчанам для поїздки в Польщу, за весь 2020-й - лише 500 тис.

Про це GMK Center розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, інформує UAINFO.org.

"В умовах відкритих кордонів громадяни вибирають ті країни, де можна більше заробити, де стабільна внутрішня ситуація, прогнозоване майбутнє і є зрозумілі перспективи", - пояснює Воскобойник.

Читайте також: Чехія збільшила кількість вакансій для українських заробітчан і запрошує на роботу виключно українців

Велика частина заробітчан — люди, що працюють на некваліфіковану роботу. Для того, щоб працювати за фахом, громадянину потрібно довести свою професійну спроможність і знати місцеву мову.

"Звичайно, представникам робітничих спеціальностей набагато легше працювати за фахом, ніж юристам, бухгалтерам, менеджерам, медсестрам і тому подібне. Досить довести, що ти вмілий зварювальник, електрик або далекобійник, і можна починати заробляти непогані гроші навіть з мінімальним знанням мови", - вказав фахівець.

Читайте також: До $5 тисяч на місяць: які заробітчани з України в Польщі на вагу золота

Великий відтік громадян з країни негативно впливає на ситуацію в Україні. Так, державі загрожує дефіцит кадрів, через те що виїзд з країни працездатного населення досяг рівня, коли компанії та виробництва можуть зацікавити працівників лише підвищеними зарплатами.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube