Як заробити пенсію в 7 тисяч: ПФУ розписав механізм

News ua

Поки в Україні готується повноцінне запровадження накопичувальної пенсійної системи, громадянам пояснили, як можна збільшити свою пенсію до 7 тисяч гривень, якщо застрахована особа буде відкладати гроші у дві системи.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Пенсія близько 7 тисяч гривень - це приклад того, яку пенсію може отримувати людина з повним страховим стажем з двох джерел - солідарного та накопичувального. В такому разі виплати становитимуть не менш як 40% від зарплати, що відповідає нормам конвенції МОП.

Як стверджують у міністерстві, навіть при внеску в 4% від заробітної плати, які пропонуються для запуску обов'язкових пенсійних накопичень, і доходності +0,25% в місяць вище інфляції (близько 3% вище інфляції на рік) це можливо.

Відомство показало модель накопичення для людини, яка:

отримує зарплату в 15 тисяч гривень на місяць;

працює і накопичує з 25 до 60 років (має 35 років стажу);

на свій пенсійний накопичувальний рахунок щомісяця протягом періоду роботи отримує 2% від зарплати з сум сплаченого нею ПДФО і додатково 2% від зарплати з сум ЄСВ, який оплатив роботодавець (разом 4% - 600 гривень),

після закінчення роботи отримує накопичувальну пенсію протягом 15 років,

весь час накопичення працюють з прибутковістю 0,25% вище інфляції в місяць (приблизно 3% вище інфляції на рік),

отримує пенсію з солідарного рівня на рівні середньої на сьогодні - 3624 гривні (за станом на 01.03.2021).

У цьому прикладі середня пенсія з накопичувальної системи за 15 років у людини складе 3117 гривень. Разом з солідарної пенсією людина буде отримувати 6741 гривню (45% зарплати).

Дивіться інші сценарії, як буде змінюватися розмір накопичувальної пенсії залежно від стажу і тривалості виплат: