Держава заборгувала військовим майже 1,5 млрд грн: Зеленський доручив їх віддати

Новини.LIVE

Президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів невідкладно виплатити у повному обсязі гроші, які уряд заборгував українським військовослужбовцям. Окрім того, глава держави постановив одноразово преміювати військових та ветеранів війни з нагоди Дня захисників і захисниць України, щоб забезпечити їхні соціальні гарантії.

Про це йдеться в указі глави держави №532/2021 від 13 жовтня, який набирає чинності з дня опублікування.

Також президент доручив уряду до 31 грудня розробити та внести до Верховної Ради законопроєкт, який має удосконалити систему грошових виплат військовослужбовцям "з урахуванням кращого досвіду провідних іноземних держав". А ще Кабмін має щоквартально повідомляти про стан виконання заходів для соціального захисту ветеранів війни та сімей загиблих. Йдеться, зокрема, й про їхні права на житло.

Ба більше - уряд спільно з обласними адміністраціями та КМДА має до кінця 2023 року створити у кожному регіоні центри медичного забезпечення, психологічної реабілітації військовослужбовців та ветеранів війни.

Що відомо про борги

Міністерство оборони заборгувало українським військовослужбовцям 1 млрд 465,8 млн гривень, казала у вересні 2021-го уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. З них 1,2 млрд гривень — це заборгованість з виплат грошової допомоги на оздоровлення.

Також Денісова заявила про припинене фінансування "бойових виплат" військовим, які виконують завдання в зоні проведення ООС.

Що відомо про фінансування ЗСУ за часів Незалежності

У проєкті державного бюджету на 2022 рік передбачили рекордну суму на фінансування безпеки і оборони — 5,95% від ВВП або 319,4 млрд грн. Зокрема, проєкт нового бюджету передбачає зростання зарплат, збільшення стипендій і витрати на забезпечення житлом ветеранів АТО/ООС.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.