Путін заявив про кінець української ГТС

Бізнес UA

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Україна є загрозою для поставок російського газу в Європу. За його словами, зношеність української газотранспортної системи (ГТС) може призвести до того, що вона "лусне взагалі" при збільшенні обсягів прокачування.

"Нам все натякають – збільште ще поставки через Україну. Небезпечно збільшувати. Там десятиліттями не ремонтувалося ГТС, там, якщо тиск збільшити, лопне взагалі, Європа зовсім позбудеться цього маршруту", – сказав він це під час виступу на засіданні "Російської енергетичного тижня".

Важливо розуміти, що пропускна здатність української ГТС на виході становить 146 млрд кубометрів, з яких лише 40 мільярдів використовується для транзиту. Понад те, у 2020 році цей показник становив 65 млрд кубометрів.

Тобто, транзитні потужності ГТС України наразі не використовуються РФ навіть наполовину. Відповідно, запас для того, щоб не луснути від збільшення поставок газу в Європу, система має.

І про це Путін не може не знати. Адже використання потужностей української ГТС на рівні 65 млрд кубометрів 2020 році й по 40 млрд кубометрів в 2021-2024 роках було погоджено між "Нафтогазом" і "Газпромом" ще 2019 року.

Що ще наговорив Путін

На думку російського президента, відносини між РФ і Україною зіпсувалися ще 2008 року. Причиною для цього стало те, що Росія "не могла підняти закачаний в Україні газ".

Також він сказав, що заяви Заходу про використання Москвою енергетики як зброї є "базіканням". Більш того, за його словами, "Росія взагалі не використовує ніякої зброї".

А ще він поскаржився на адміністративні бар'єри, що перешкоджають швидкому запуску "Північного потоку 2", які "поки не подолані". При цьому, говорячи про те, чому Європа зобов'язана запустити газопровід, він заявив, що це суттєво знизить напруженість і ціни на європейському енергетичному ринку.