Зростання зарплат лікарів у 2022 році – безпрецедентне в історії України, – Стефанчук (ВІДЕО)

UA|TV

До державного бюджету України на 2022 рік заклали витрати на медицину, а також безпеку й оборону значно вищі в процентному співвідношенні порівняно з минулим роком.

Про це 14 жовтня заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, інформує UA.

"Що ми можемо зробити для захисників і захисниць? Ми взагалі, ухвалюючи бюджет, велику роль відводимо саме двом категоріям: це питання оборони й безпеки держави, і питанням, пов'язаним із медичним забезпеченням, тому що воно зростає на наступний рік. Я думаю, що це справедливий підхід для значення цих професій у цей період розвитку державності України", – сказав він.

За словами Стефанчука, 17 жовтня відбудеться засідання комітету, а 20 жовтня – голосування за бюджет у першому читанні.

"Як мені відомо, що ті показники, які сьогодні закладають, щодо яких триває дискусія, то вони на великий відсоток більші, ніж все це було до цього. Щодо медицини взагалі, мені здається, коли ми братимемо зарплату медичних працівників, яка планується, то це безпрецедентне рішення, такого ще не було в історії України, щоб на такий рівень підіймати заробітну плату медичним працівникам. Безперечно, ми маємо відшукувати джерела, звідки ми все це маємо зробити. Тому ми маємо ухвалювати низку так званих ресурсних законів. Вони теж стоятимуть у порядку денному ВРУ", — резюмував Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, Верховна Рада України на засіданні 8 жовтня призначила новим спікером парламенту Руслана Стефанчука.