МІУ підготувало документи щодо продовження експерименту з приватної тяги

Ukraine Rail Monitoring

Міністерство інфраструктури підготувало необхідні директиви щодо продовження до 2023 року дії експерименту з допуску приватної тяги на колії загального користування.

Про це повідомив генеральний директор Директорату залізничного транспорту МІУ Олександр Федоренко під час онлайн панелі «Лібералізація ринку залізничних перевезень в Україні». За його словами в експерименті є  нюанси з якими треба працювати, наприклад це збірник тарифів.

Проте він зауважив, що Німеччина 7 років впроваджувала запуск приватної тяги й нинішня ситуація це теж результат, адже показала слабкі місця в організаційних моментах.

Нагадаємо, раніше Директор департаменту локомотивного господарства УЗ Сергій Павлов під час виставки Rail Expo 2021 заявив, що учасники експерименту з приватної тяги не бажають відшкодувати витрати держкомпанії на інфраструктуру.

Водночас представник учасника експерименту з допуску приватної тяги ТОВ «Українська локомотивобудівна компанія» Андрій Мірошніков поскаржився на нерівні умови, через які експеримент не зрушив з місця.