Morgan Stanley прогнозує помітне зміцнення гривні

Finance.ua

Аналітики Morgan Stanley знизили оцінку зростання ВВП України у 2021 році до 3% з 3,4% у жовтневому прогнозі, прогноз зростання на 2022 рік знижено до 3,5% з 4,2%. Аналітики також очікують, що гривня продовжить зміцнюватись.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, про це йдеться у матеріалах прогнозу.

Читайте також: Аналітики Oxford Economics дали прогноз курсу гривні до 2023 року

«Ми знижуємо наш прогноз зростання (ВВП України. — Ред.) до 3% рік до року у 2021-му та до 3,5% рік до року у 2022 році, оскільки є загроза нових обмежень, пов’язаних із коронавірусом», — повідомляється у матеріалах CEEMEA Economics Outlook за листопад.

Аналітики прогнозують подальше зміцнення гривні:

На думку авторів прогнозу, Національний банк України на найближчому засіданні комітету монетарної політики 9 грудня підвищить ставку до 9% із нинішніх 8,5%.

Вони очікують, що інфляція у 2021 році становитиме 10,9%, у 2022-му — 5,8%, у 2023-му — 5,1%. При цьому дефіцит поточного рахунку зростатиме з кожним роком: за підсумками 2021-го цей показник прогнозується на рівні 1,1% ВВП, 2022-го — 1,9% ВВП, 2023-го — 3,5% ВВП.

Morgan Stanley вказує на відставання темпів вакцинації в Україні порівняно з іншими країнами та появу нових хвиль захворюваності. Аналітики очікують, що уряд вживатиме додаткових заходів для посиленні карантинних обмежень, що чинитиме тиск на подальше економічне зростання.

Вони зазначають, що Україна може отримати транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі $700 млн до кінця цього року.

«Разом із траншем у EUR600 млн у вигляді макрофінансової допомоги з боку ЄС, виплати МВФ покривають потреби уряду у зовнішньому фінансуванні. Оскільки програма спливає у 2022 році, ми очікуємо, що уряд погодиться на ще одну угоду SBA, враховуючи все ще високий графік погашення боргу та привабливу вартість запозичень із боку міжнародних фінансових організацій», — зазначають у Morgan Stanley.

На думку аналітиків, ключовим ризиком для економічного розвитку України є пандемія, а також потенційна ескалація конфлікту на Донбасі, про що свідчить пересування російських військ до кордону з Україною.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua