В Україні вже продано майже 120 тис. гектарів землі

Seeds

Станом на кінець минулого тижня в Україні було укладено близько 47,8 тис. угод щодо купівлі-продажу землі. Саме стільки ділянок було продано майже за 5 місяців з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель. Загальна площа реалізованих ділянок склала 119,9 тис. гектарів, повідомляє SEEDS.

“Укладено 47 777 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5303 нотаріусів. Всього заяв – 5954, із них погоджено 5265, в черзі на розгляд – 6, відмову отримали 683. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства.

Лідером за кількістю угод протягом останнього місяця залишається Харківська область. За весь період функціювання ринку землі там було укладено 4360 угод. Загальна площа проданих ділянок у регіоні наразі складає 16,27 тис. гектарів. На другому місці за кількістю угод купівлі-продажу Київська область (3685 ділянок), а на третьому – Полтавська (3639).

Нагадаємо, що ринок землі в Україні наразі працює з деякими обмеженнями. До 2024 року купувати землю сільськогосподарського призначення землю можуть тільки фізичні особи, які є громадянами України. Максимальна площа землі, яку може купити одна особа, складає 100 гектарів. Закон про ринок землі також забороняє купувати землю іноземцям.

SEEDS