Стали відомі країни з найдоступнішим житлом

Перший діловий

У Саудівській Аравії середня вартість будинку площею 100 квадратних метрів становить 90 тисяч доларів. І це найдоступніше житло у всьому світі.

Аналіз проводився на основі середньої річної заробітної плати громадянина певної країни з її відповідністю до середньої вартості будинку. Звідси й дані висновки про те, що в Саудівській Аравії найдоступніша нерухомість, оскільки середня зарплата на рік тут становить 20 тисяч доларів. Це 22% вартості всього будинку. Отже, якщо не витрачати гроші, то за 4,5 роки можна придбати житло.

Південна Африка та Сполучені Штати займають друге та третє місця, відповідно, з їхніми рівнями доходів у 18% та 15% від середньої вартості житла у регіонах.

У Пуерто-Ріко, що посідає четверте місце в рейтингу доступного житла, середня річна зарплата складає 14,5% (21 400 доларів) від середньої вартості будинку площею 100 квадратних метрів. На п’ятому місці – Об’єднані Арабські Емірати, де співвідношення дорівнює 13,6%.

Також у Топ-10 країн із найдоступнішим житлом у світі потрапили: Палестина (12,7%), Оман (11,7%), Ісландія (9,8%), Кіпр (9,5%) та Катар (9, 4%).

Рейтинг важкодоступного житла

Серед 109 проаналізованих фахівцями держав, Гана виявилася країною з найважчим житлом у світі. Тут зарплата в середньому на рік становить близько 3350 доларів, а будинок – 505 000 доларів. Отже, щоб витрачати лише середню зарплату жителю Гани доведеться чекати не менше 149 років, щоб придбати житло. Співвідношення не сягає навіть 1%.

Друге місце, де найскладніше купити житловий будинок, займає Шрі-Ланка із середньою заробітною платою на рік 2700 доларів та за середньої вартості нерухомості в 210 500 доларів. Співвідношення 1,3%.

Третє місце посідає одна з найбагатших у світі країн – Гонконг. Втім, і будинки тут найдорожчі. Середня вартість дорівнює 2 млн 680 тисяч доларів, однак середня зарплата – 37 500 доларів. Співвідношення ледве сягає 1,3%.

До п’ятірки антилідерів увійшли також Ямайка – 1,6% та Іран – 1,7%.

У яких країнах найдорожчі будинки?

Як зазначено вище, у Гонконгу найдорожче житло, середня вартість якого 2 млн 680 тисяч доларів (за 100 квадратних метрів). Потім слідує Сінгапур з його середньою вартістю на нерухомість – 1 мільйон 350 тисяч доларів і замикає трійку країн з найдорожчими будинками у світі Південна Корея, де в середньому житло можна придбати за 1 мільйон 241 тисячу доларів.

Раніше ми писали про рейтинг найкращих міст для ведення бізнесу в Україні.

Також ми повідомляли про те, що Київ увійшов до трійки лідерів зростання офісної нерухомості.