Понад 200 компаній підписали «Антимеморандум» проти списання вантажних вагонів за віком

Агравері

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради.

«Це позиція провідних компаній-вантажовідправників у відповідь на анонсований Міністерством інфраструктури та Укрзалізниці меморандум з вагонобудівними заводами та банками на підтримку проєкту наказу щодо порядку продовження строку експлуатації вантажних вагонів», — йдеться в повідомленні.

Меморандум, запропонований Мінінфраструктури та Укрзалізниці є одностороннім та не відображає позиції вантажовідправників, які є великою частиною економіки України.

«Представники провідних галузей економіки України в особі металургійних, коксохімічних, вугледобувних, аграрних підприємств, гірничо-збагачувальних комбінатів, виробників будівельних матеріалів та хімічної продукції, а також операторів рухомого складу від імені багатотисячних колективів домовились про співпрацю задля недопустимості створення кризи на ринку вагонів в Україні», — вказано у «Антимеморандумі».

Так, учасники меморандуму задекларували свою позицію, зважений підхід до питання, який передбачатиме:

поступове оновлення вантажного парку без створення дефіциту;

посилення контролю за плановими ремонтами вагонів для забезпечення безпеки руху.

«Наразі ж проєктом наказу пропонують до 2028 року відправити на металобрухт 43% робочого парку вагонів (близько 75 тис. одиниць, що обійдеться бізнесу у 107 млрд грн), що призведе до стійкого довготривалого дефіциту на ринку вагонів», — додають у ВАР.

В результаті, це загрожує проблемами з відвантаженням продукції, підвищенням транспортних витрат, скороченням обсягів перевезень, що негативно вплине на саму «Укрзалізницю», скороченням робочих місць у виробничих галузях промисловості та АПК, зниженням валютних надходжень та доходів держбюджету, черговим ударом по інвестиційній привабливості України.

Ознайомитись з повним текстом меморандуму та його підписантами можна за посиланням.

Нагадаємо, голова ВАР Андрій Дикун у своєму коментарі зазначив, що списання вагонів за віком — лобістська схема, яка спричинить катастрофу на ринку перевезень.