За тиждень підвищать частину податків із зарплат

Курс Украины

В Україні з грудня 2022-го збільшать мінімальний та максимальний розмір єдиного соцвнеску із зарплат. Крім того, збільшиться також розмір єдиного податку для фізосіб-підприємців.

Це випливає із затвердженого бюджету України на 2021 рік. Так, з грудня 2022 року мінімальна зарплата підвищиться з 6000 до 6500 грн. Як результат, підвищать пов'язані з ним податки.

Соціальний внесок:

До мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму також прив'язано й податки для фізосіб-підприємців на єдиній групі.

Для "єдинників" першої групи:

Для "єдинників" другої групи:

Зазначимо, в 2022-му мінімальна зарплата збільшиться лише на 200 грн. В результаті і прибутки українців, і розмір податків фактично будуть заморожені.

Що ще зміниться для "єдинників"?

Вже за місяць, з 1 січня 2022 року, всі фізособи-підприємці, окрім тих, хто перебуває на першій групі єдиного податку (немає найнятих співробітників та до 1 млн грн виручки), мають встановити реєстратори розрахункових операцій.

Крім того, українці зможуть вимагати з таких підприємців чеки. А це гарантує, що неякісний товар можна повернути, а якщо продукт нашкодить здоров'ю, за допомогою чека можна довести, де його купував.

Ті, хто не може заплатити, мають право звернутися для розстрочки. Для цього потрібно звернутися до своєї податкової за місцем реєстрації.

Також наступного року мінімальну зарплату запланували підвищити лише на 200 грн. Це викликало велику хвилю обурення як серед населення, так і серед експертів.