Україна стане активним учасником процесу сертифікації Північного потоку-2

По той бік діалогу

Відбулася зустріч міністра енергетики України Германа Галущенка з Єврокомісаром із питань енергетики Кадрі Сімсон. Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства енергетики України.

В ході зустрічі обговорили питання сертифікації газопроводу Північний потік-2 , безпеки постачання газу до Європи, можливі варіанти зменшення впливу енергетичної кризи на європейський регіон.

За словами Комісара Сімсон, Єврокомісія готова консультуватися з Україною в процесі підготовки висновку Комісії щодо проєкту рішення Федерального мережевого агентства Німеччини Bundesnetzagentur про сертифікацію Північного потоку 2.

Таким чином, Україна стане активним учасником процесу сертифікації не лише політично, а й юридично.

Крім того, українську сторону запросили взяти участь у групі ризику , створеної відповідно до Регламенту про безпеку постачання, яка складається виключно з держав-членів ЄС. Метою засідання групи ризику стануть консультації щодо стану енергетичної безпеки в Україні, вироблення спільних рішень та взаємодопомога разом з європейськими країнами у кризових ситуаціях.

Ми дуже цінуємо підтримку України з боку наших європейських партнерів. Долучення України до підготовки висновку Комісії щодо сертифікації Північного потоку-2 та європейської групи ризику підтверджує, що наша держава є рівноправним партнером Європи у сфері енергетики. Ми маємо якісну експертизу у сфері транспортування газу, оперування великими обсягами газу і розуміння того, як Росія може порушувати європейські правила. Тож залучення України до європейських процесів забезпечення енергетичної безпеки буде вигідним і для України, і для Європи. Ми вже робимо все необхідні кроки для безпеки поставок енергоресурсів до Європи і пропонуємо рішення, які в довгостроковій перспективі зміцнять енергобезпеку всього регіону , - наголосив Герман Галущенко.