Транзит газу через Україну: Шмигаль розповів, який контракт уряд хоче підписати з "Газпромом"

Новини.LIVE

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що ідеальний термін продовження контракту на транзит газу з “Газпромом” — це 15 років.

Про це він заявив в інтерв’ю для “Радіо Свобода”.

Читайте також:

Путін завжди шукатиме слабкість, а Європа має показати яйця, — Клімкін. Ексклюзивне інтерв’ю

Який контракт хоче підписати уряд?

Глава уряду поділився, що влада хоче продовжити чинний контракт і з цього приводу веде перемовини з європейськими партнерами, тому що від них також залежить продовження цього контракту.

“Для нас ідеальним є продовження на 15 років цих умов. Зі сторони України була зроблена відповідна пропозиція збільшити понад умови контракту. Ми готові ще до 55 млн метрів кубічних збільшити транзит. І цей надлишок ми готові транзитувати за ціною вдвічі нижче, ніж в існуючому контракті", — додав Шмигаль.

За його словами, це підтверджує спроможність української газотранспортної системи транзитувати вдвічі більші обсяги, і система до цього підготовлена.

Інші новини по темі:

Німеччина поставила на паузу введення в експлуатацію "Північного потоку-2", побудованого "Газпромом". Запуск потоку може відновитися не раніше весни наступного року. Разом з тим, дві українські компанії допущені до процесу сертифікації російського газопроводу.

Президент Володимир Зеленський запропонував Росії знижку в 50 % на доставку природного газу в Європу, щоб збільшити постачання та пом’якшити енергетичну кризу в регіоні.