За січень-вересень уряд надав держгарантії на 39 мільярдів

Finance.ua

Finance.ua як портал, що дбає про ваші доходи, дізнався, що за 9 місяців 2021 року уряд надав держгарантії по позиках суб’єктів господарювання на загальну суму 39 мільярдів.

Як повідомляється в Telegram-каналі «Наші гроші», більшість цієї суми (29 млрд грн) — державні гарантії по двох позиках Укравтодору:

«Важливим є те, що Укравтодор не має інших джерел надходжень, ніж кошти державного бюджету. Відтак, виплата цих позик в будь-якому разі відбуватиметься напряму за рахунок коштів державного бюджету у майбутньому (за відповідною бюджетною програмою). А надання держгарантій Укравтодору фактично є нарощуванням прихованого дефіциту бюджету», — сказано в повідомленні.

Ще 4,7 млрд грн гарантовано для Укренерго по кредиту від Европейського інвестиційного банку.

І 5,1 млрд грн — для Укрзалізниці по кредиту, укладеному з ЄБРР ще у 2017 році. Проєкт спрямовано на «Електрифікацію залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка».

В цілому ж, найбільше державних гарантій надано за зовнішніми позиками: 28,9 млрд грн. Ще 10 млрд грн надано гарантій за внутрішніми позиками.

Ключовий ризик наданих гарантій – те, що всі їх надано за валютними позичками. Це підвищує ризики для держави, адже у випадку різкої девальвації гривні вартість позики в гривні для позичальника стрімко зросте, а відтак, це підвищить ризик того, що позичальник не зможе самостійно сплачувати за позикою.

Довідка Finance.ua:

До речі, портал Finance.ua проаналізував кредитні пропозиції більшості українських банків. Найкращі ми відібрали в спеціальному сервісі.

Порівняти і підібрати кредит можна тут