"Енергоатом" уклала угоду з Westinghouse щодо модернізації Хмельницької АЕС

UA: Cуспільне мовлення

Оператор українських АЕС Національна атомна енергогенеруюча компанія (НАЕК) "Енергоатом" та американська ядерноенергетична компанія Westinghouse підписали двосторонні угоди стосовно проєкту будівництва на Хмельницькій АЕС двох нових енергоблоків за технологією АР1000.

Як повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, переговори з американською стороною тривали протягом останніх місяців. Він додав, що новий контракт запустить новий етап розвитку ядерної енергетики, а також будівництво в Україні до 2040 року 14 нових енергоблоків.

"Кілька днів тому "Енергоатом" працював 14 блоками, і це вперше таке. Такого ще не було. Ми будемо їх змінювати, але 14 буде весь опалювальний сезон. В лютому буде 15. Чому так? Бо ми змінили ставлення до атомної генерації. Треба використовувати те, що в нас є", — зазначив Галущенко.

Він додав, що головним залишається питання, "як наповнити це будівництво реальним змістом і рухатися швидко".

"Ми чекаємо, коли ті реактори з’являться тут. Як і багато країн Україна має багато викликів — зміни клімату, доступ до електроенергії. Якщо говорити про виклики на наступні десять років, то Україна повинна модернізувати свої АЕС, збудувати нові, і вийти із залежності Росії. Ми будемо допомагати у всіх цих трьох речах. Дуже важлива є ядерна безпека, і за цим ми будемо слідкувати. Україна — атомна країна, тут є багато компаній. Ми будемо залучати їх до нашої роботи. Декілька років тому ми розробили стратегію і ми будемо по ній іти. Ці реактори — одні з найсучасніших, вони розроблені, аби протистояти аваріям", — заявив своєю чергою виконавчий директор Westinghouse Electric Патрік Фрагман.

Що відомо 21 жовтня Хмельницька АЕС отримала ліцензію на виготовлення кисню для лікарень. За добу на ХАЕС можуть наповнити 50 кисневих балонів об'ємом 6 кубометрів. Читайте також

Майбутнє АЕС в Україні. Як довго можуть працювати станції та чим це загрожує