МІУ через суд поновило дію указу щодо підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення

Ukraine Rail Monitoring

Окружний адміністративний суд Києва скасував заходи забезпечення позову Азовсталі до Міністерства інфраструктури щодо призупинення дії наказу про підвищення тарифів на вантажні перевезення.

9 листопада суддя ОАСКу в якості забезпечення позову Ярослава Добрянська призупинила дію наказу. Проте МІУ домоглося її відводу від розгляду справи.

16 листопада суддя Любов Маруліна видала ухвалу щодо скасування заходів забезпечення, хоча й відмовилась надати роз’яснення попереднього рішення суду. Таким чином наказ не діяв тиждень.

Нагадаємо, 6 липня на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднили проєкт відповідного наказу. Згідно з ним, пропонується підвищити тарифи на перевезення вантажів позакласної групи, 1-го класу та 2-го класу:

10 серпня його погодила Державна регуляторна служба, а вже 13 серпня Міністерство юстиції його зареєструвало та 17 серпня він набув чинності.

17 вересня ПРАТ «МК «Азовсталь» подало позов до Окружного адміністративного суду Києва.

На думку позивача, указаний наказ ухвалено міністерством із порушенням положень Конституції України та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Проте тоді суд повернув заяву юристів «Азовсталі» на доопрацювання, а вже 19 жовтня судвідкрив провадження по цій справі. Зауважимо, що, за даними порталу «Судова влада», позивач для розгляду планує долучити:

Усі підприємства входять до структур олігарха Ріната Ахметова.