Будівництво двох енергоблоків ХАЕС: "Енергоатом" уклала угоду з Westinghouse

depo.ua

Ще у жовтні представники компанії Westinghouse готові долучитися до добудови енергоблоків №3 та №4 ХАЕС. Цьогоріч в листопаді інженери американської компанії Westinghouse під керівництвом першого віцепрезидента з комерційної діяльності Еліаса Гедеона та віцепрезидента компанії з будівництва нових АЕС Джоела Ікера прибули на майданчик Хмельницької АЕС. Вони детально обстежать третій енергоблок станції для визначення можливостей та заходів щодо його подальшої добудови, тобто визначать прогалини проєкту та запропонують шляхи його успішної реалізації.

І вже сьогодні стало відомо про те, що НАЕК "Енергоатом" уклала угоду з Westinghouse щодо модернізації Хмельницької АЕС.

Про це повідомляє Суспільне, передає Depo.Хмельницький.

Як зазначено, оператор українських АЕС НАЕК "Енергоатом" та американська ядерноенергетична компанія Westinghouse підписали двосторонні угоди стосовно проєкту будівництва на Хмельницькій АЕС двох нових енергоблоків за технологією АР1000.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, переговори з американською стороною тривали протягом останніх місяців. Він додав, що новий контракт запустить новий етап розвитку ядерної енергетики, а також будівництво в Україні до 2040 року 14 нових енергоблоків. "Кілька днів тому "Енергоатом" працював 14 блоками, і це вперше таке. Такого ще не було. Ми будемо їх змінювати, але 14 буде весь опалювальний сезон. В лютому буде 15. Чому так? Бо ми змінили ставлення до атомної генерації. Треба використовувати те, що в нас є", — зазначив Галущенко.

Нагадаємо, виготовлена в Харкові турбіна може працювати з реактором компанії Westinghouse. Фахівці АТ "КІЕП" та АТ "Укренергомашини" підтвердили технічні рішення щодо використання турбін К-1100-60/1500-2 М в проекті машзалу енергоблоку № 3 Хмельницької АЕС.