Китай є найпривабливішим ринком для української плодоовочевої продукції, – UBTA

Агробізнес Сьогодні

Українські виробники сільгосппродукції вважають найбільш перспективним та привабливим зовнішнім ринком Китай через величезні об’єми споживання.

Про це повідомляється у звіті Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA), передає ukrainefood.org.
Зазначається, що щороку, починаючи з 2011-го, імпорт плодів значно перевищує експорт. Незважаючи на доступ до торговельних майданчиків на 99 експортних ринках, за даними UBTA, наразі їхня частка в аграрному експорті становить лише 1,1%.
Українські їстівні плоди найбільше імпортують до країн Європи: 78,2% фруктів та інших плодів з України, тоді як інші покупці розподілилися наступним чином:
• до країн Євразійського економічного союзу– 10,1%;• до Північної та Південної Америк – 6,6%;• до країн Близького Сходу – 2,7%;• до Азії – 1,8%;• до Південно-Східної Азії – 0,4%;• до країн Африки – 0,1%.

«Варто зазначити, що найбільш перспективним та привабливим зовнішнім ринком вітчизняні виробники с/г продукції вважають КНР через величезні об’єми споживання харчових продуктів цією азіатською країною. Перепоною для виходу на китайський ринок нашої плодової продукції є відсутність необхідних торговельних угод, які мають бути підписані на міжурядовому рівні обома країнами. Без цього процедура постачання українських товарів до Піднебесної не може бути розпочата», – зазначають експерти UBTA.
Читайте також: Туніс готовий до початку переговорів про ЗВТ з Україною, – посол