"Енергоатом" і Westinghouse підписали угоди для будівництва двох енергоблоків на ХАЕС

Finbalance.com.ua

Компанія Westinghouse (США) і НАЕК Енергоатом під час міжнародної конференції підписали дві угоди про співпрацю, що передбачають початок реалізації проектів із будівництва двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС за технологією АР1000, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Одна з угод передбачає закупівлю послуг американської компанії з проектування енергоблоків, інша - закупівлю тренажера й обладнання з тривалим терміном експлуатації.

За інформацією Енергоатома, підписання угод дає старт новому етапу розвитку ядерної енергетики, що передбачає будівництво в Україні до 2040 року 14 нових енергоблоків, пише Енергореформа.

Нагадаємо, в рамках вересневого візиту президента України Володимира Зеленського до США Енергоатом та американська Westinghouse Electric підписали меморандум про будівництво загалом п`ять енергоблоків АЕС в Україні. Вартість проекту становитиме близько $25 млрд.

Енергоатом за січень-вересень 2021 року отримав 2,35 млрд грн чистого прибутку проти 5,3 млрд грн збитків у січні-вересні минулого року. Чистий дохід держкомпанії порівняно з аналогічним періодом 2020 року збільшився на 6,9% - до 38,93 млрд грн.