Україна хоче продовжити контракт із Газпромом щодо транзиту газу на 15 років – Шмигаль

Громадське радіо

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна хоче продовжити чинний контракт із Газпромом про транзит російського газу через українську територію на 15 років.
Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.
«Нинішній контракт — до 2024 року. Ми бажаємо його продовжити і проводимо із цього приводу переговори з нашими європейськими партнерами, бо від них також залежить продовження. Для нас ідеальне продовження на 15 років», – сказав Шмигаль.
За його словами, Україна готова збільшити транзит газу до 55 млн кубічних метрів і цей обсяг транзитувати за ціною вдвічі нижчою, ніж у нинішньому контракті.

Нагадаємо, 11 листопада російський газовий монополіст «Газпром» повернувся до контрактних добових обсягів транзиту газу через Україну. На сьогодні українською газотранспортною системою прокачується 109 млн кубометрів газу на добу. У річному вимірі — це 40 млрд кубометрів. Український уряд пропонує збільшити ці обсяги до 60 млрд кубометрів.
Раніше європейський інститут Брейгеля опублікував дослідження, в якому було доведено те, що Російська Федерація протягом кількох місяців скорочувала транзит газу через Україну.
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android

якщо у вас iOS