Шмигаль: заблоковане РФ вугілля з Казахстану відправлять в Україну морем

Finbalance.com.ua

Вугілля з Казахстану, транзит якого заблокувала Російська Федерація, мають доставити до України морем? повідомив прем'єр Денис Шмигаль, пише БізнесЦензор.

Є інформація про те, що вугілля з Казахстану через Тамань, через порт виходить і буде спрямовуватися в Україну. Залізничне сполучення дійсно заблоковане, неможливо везти. Але морським транспортом, є інформація, перший корабель будуть відправляти буквально в найближчі дні, - зазначив глава Кабміну в інтерв'ю для Радіо Свобода.

Пізніше в Центренерго підтвердили, що компанія планує забезпечити поставки вугілля морським шляхом, щоб уникнути ризиків енергетичної блокади, яку розпочала Російська Федерація стосовно України. Зокрема, 20 листопада до порту Южний прибули перші 60 тис тонн вугілля.

Зазначається, що як основного постачальника імпортного вугілля Центренерго обрало Казахстан - на піку цінового росту це була найкраща пропозиція та найоптимальніше співвідношення ціни та якості.

Центренерго співпрацювало з одним із найбільших світових вугледобувних підприємств. З середини листопада 2021 року Росія почала в неофіційному режимі стримувати транзит казахстанського вугілля в бік України через свою територію. З метою диверсифікації поставки вугілля ПАТ Центренерго уклало контракт на його доставку морським транспортом. В подальшому компанія планує забезпечити поставки вугілля саме морським шляхом, аби уникнути ризиків енергетичної блокади з боку РФ, під санкціями якої знаходиться товариство, - наголосили в компанії.

АТ Центренерго 16 листопада повідомило, що до України з Казахстану буде доставлено 663 тис. тонн вугілля.

Нагадаємо, Росія зупинила транзит енергетичного вугілля із Казахстану в Україну.

Із 1 листопада РФ також заборонила експорт російського енергетичного вугілля в Україну.