Міністр енергетики закликав "не спекулювати" на темі віялових відключень

UA: Cуспільне мовлення

В Україні не буде віялових відключень електроенергії цього опалювального сезону. Про це кореспондентці Суспільного сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

“Не буде! Я вчора бачив один телеграм канал, де пишуть, що на 200% зросте тариф на електроенергію тому що нове ПСО закінчується у квітні. Це ж не аналітика, а ганьба і не треба на цій темі спекулювати” — сказав міністр.

Він додав, що "Енергоатом" і "Укренерго" реалізують весь товар на ринку, а не так, як раніше, коли завищувалися обсяги споживання, а контроль і прозорість ринку електроенергії дали змогу встановити на ринку для більшості домогосподарств тариф 1,44 грн за кВт-год.

Галущенко зазначив, що з 21 листопада Україна поновила імпорт електроенергії з Білорусі: "Білорусь з учора (21 листопада — ред.) поновилася. Але ми не розраховуємо на цей обсяг і на стабільність. Тому ми коли рахували і змінювали прогнозний баланс, ми не розраховували взагалі на той обсяг".

Що таке віялові відключення електроенергії

Віялові відключення — почергові або погрупові від'єднання споживачів від електромережі задля обмеження навантаження на енергосистему. Скорочення видобутку і постачання енергетичного вугілля або зупинка одразу декількох блоків АЕС для ремонту можуть призвести до утворення дефіциту генеруючої потужності в енергосистемі країни. Це, своєю чергою, може викликати віялові відключення.

Що відомо Опалювальний сезон 2021-2022 Україна почала на тлі світової енергетичної кризи, нестачі вугілля та підвищення цін на енергоносії. Газ у світі здорожчав у понад десять разів, вугілля — в чотири. Цьогоріч Україна ризикує стикнутися з дефіцитом вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС). За даними Міністерства енергетики, до початку опалювального сезону запаси українського вугілля були втричі менші за норму. Президент Володимир Зеленський увечері 10 листопада заявив, що енергетична ситуація в Україні "не така трагічна", як повідомляють ЗМІ. Звернення голови держави опублікував Офісу президента. "Енергетична криза не в Україні – енергетична криза сьогодні у світі. Безумно, це впливає і на нашу ситуацію, але вона точно не така трагічна, як змальовують її деякі істеричні медіа. Вона точно краща у порівнянні з багатьма іншими країнами", – сказав Зеленський. Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що Україна безперешкодно пройде опалювальний сезон-2021 попри проблеми з імпортом палива. Галущенко заявив, що уряд розширить використання атомної енергетики задля проходження опалювального сезону. Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов заявив, що станом на 5 листопада майже 90% житлового сектору України забезпечені теплом. В "Укренерго" повідомили, що 2 листопада Білорусь та Словаччина здійснили аварійні поставки електроенергії в Україну за запитом української сторони. Причинами дефіциту потужності в "Укренерго" назвали підвищену аварійність на енергоблоках теплових електростанцій (ТЕС) у період сезонного зростання споживання. 5 листопада міністр енергетики Галущенко заявив, що жоден кіловат імпорту електроенергії в Україну не надійшов. 6 листопада у Міністерстві енергетики Білорусі заявили, що відновили постачання електроенергії в Україну. Читайте також В українських сховищах достатньо газу для населення та соціальної сфери – ОПУ. Що необхідно для синхронізації української енергосистеми з ЄС. Відповідає Укренерго. Для опалювального сезону в Україні є достатньо газу – Вітренко. "Обмеження електроенергії буде". Експерт розповів, чи відчує Україна дефіцит вугілля цієї зими

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!