Westinghouse і "Енергоатом" підписали дві угоди про початок реалізації проектів із будівництва двох енергоблоків на ХАЕС

ITTA

(розширена версія)

Київ. 22 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Компанія Westinghouse (США) і НАЕК "Енергоатом" підписали дві угоди про співпрацю, що передбачають початок реалізації проектів із будівництва двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС за технологією АР1000.

Підписання документів відбулося під час міжнародної конференції "Атомні можливості для розвитку країни" в понеділок у Києві.

Як передає кореспондент агентства, одна з угод передбачає закупівлю послуг американської компанії з проектування енергоблоків, інша – закупівлю тренажера й обладнання з тривалим терміном експлуатації.

За словами президента "Енергоатому" Петра Котіна, завчасна закупівля тренажера дасть змогу підготувати персонал вже задовго до моменту введення енергоблоків в експлуатацію.

"АР 1000 це нова технологія для нас. Вже зараз потрібно розпочати навчання інспекторів, щоб вони потім почали навчати персонал. Ми не хочемо на це витрачати час потім, тому закуповуємо тренажер насамперед", – пояснив Котін.

Крім того, угода передбачає авансове фінансування обладнання, яке має тривалий цикл виготовлення.

"Це робиться для того, щоб не зволікати з будівництвом. Деяке обладнання виготовляється приблизно три роки", – пояснив голова НАЕК.

Як доповнив Котін, домовленості з Westinghouse також передбачають підготовку пілотних проектів щодо будівництва енергоблоків, зокрема, підготовку інфраструктури й тестування майданчика, на якому вони будуть розміщені.

У свою чергу, як зазначив міністр енергетики Герман Галущенко, укладені угоди з Westinghouse є вкрай важливими, оскільки енергоблоки АР 1000 є в Україні неліцензованими.

"Не хотілося б, щоб питання ліцензування затяглося. А це величезна робота, необхідно відпрацювати колосальний масив документів. Тому ми все робимо максимально швидко. І ми отримали запевнення з американської сторони щодо їхньої максимальної допомоги", – сказав Галушенко.

Як повідомлялося, у рамках вересневого візиту президента України до США "Енергоатом" та американська Westinghouse Electric підписали меморандум про будівництво загалом п’ять енергоблоків АЕС в Україні. Вартість проекту становитиме приблизно $25 млрд.