Будівельна амністія: як подати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, який будувався без дозволу

Finance.ua

Документи про готовність об’єкта до експлуатації, якщо він будувався без дозволів, подаються в паперовому вигляді через ЦНАП. Однак незабаром така послуга з’явиться і на порталі «Дія», зазначили в Державній інспекції архітектури та містобудування України.

Finance.ua як портал, що дбає про ваші гаманці, розповідає, які документи необхідно подати через ЦНАП та як заповнити декларацію.

Хто може скористатися будівельною амністією? У відеоінструкції від ДІАМ зазначається, що під будівельну амністію потрапляють об’єкти класу наслідків СС1, збудовані на земельних ділянках відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, а саме:

* будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Алгоритм дій. Аби зареєструвати декларацію про готовність до експлуатації об’єкта, який був збудований без дозвільних документів, треба подати такі документи:

До речі, про важливі новини для вашого гаманця ми оперативно повідомляємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь і ви! 🤫

У «шапці» заяви вказується орган, якому надсилається заява, найменування або ПІБ відправника, його місце проживання чи місцезнаходження та номер телефону. У самій заяві необхідно зазначити найменування об’єкта та його розташування. Цю заяву також підписують співвласники земельної ділянки та/або зазначеного об’єкта.

Після цього необхідно завантажити та заповнити бланк декларації. Його можна знайти у додатках до Наказу Мінрегіону №158.

Заяву та декларацію треба подавати разом із копіями документів:

Подаються документи до місцевого ЦНАПУ, який їх приймає та передає до ДІАМ через е-систему у сфері будівництва. Термін розгляду заяви складає 10 робочих днів, а перевірити статус декларації можна на порталі державної електронної системи у сфері будівництва за посиланням.