У світі дорожчають міндобрива

Перший діловий

Ціни на мінеральні добрива різко зросли. В результаті це призвело до того, що багато заводів зупинилися, а постачання відповідно скоротилися.

Приміром, лише за 2 тижні вартість нітратних добрив зросла на 130-200 доларів за тонну, а карбамідно-аміачна суміш взагалі досягла 500 доларів за тонну, враховуючи, що ще на початку жовтня її можна було купити за 435 доларів за тонну.

Країни Європи, як відомо, переважно скуповують кальциновану селітру, яка за постачанням грудня досягне 600-610 євро за тонну. Нагадаємо, ще на початку вересня Європа за неї сплачувала 400 євро за тонну.

В Україні значно скоротилися обсяги продажу добрив через його слабке виробництво. Експерти розповіли, чого у майбутньому варто очікувати від ринку міндобрив на зовнішньому рівні.

За їхніми словами, очікується спекулятивне зростання цін на сировину та готову продукцію. Однак викликаний він буде штучно створеним дефіцитом, який у свою чергу у зв’язку зі слабким виробництвом або його зупинкою цілком може стати реальним.

Проте, коли на ринку залишаться покупці, які купуватимуть товар виключно в особистих цілях, ціни почнуть падати. Їхнє зниження прийде до чергового рівня швидше, ніж вони виросли.

Таким чином, в Україні очікується пікове зростання у четвертому кварталі поточного року, потім на початку 2022 року відбудеться дефіцит, і вже ближче до кінця лютого 2022-го ціни почнуть знижуватися.

Раніше ми писали про ймовірну продовольчу кризу у світі через брак добрив.

Також ми повідомляли, що вартість добрив зросте ще на 15 – 20%.