80% замовників приватних виконавців — МФО та колектори

Finance.ua

Майже 80% замовників у приватних виконавців — це МФО та колектори, які через суд чи нотаріусів повертають борги. Про це повідомив Опендатабот.

Приватні виконавці не користуються популярністю у звичайних українців — наразі вони ведуть лише 2% проваджень від громадян. Тільки 7% примусових стягнень припадає на «нефінансовий» бiзнес. Загалом приватними виконавцями цього року було відкрито 419 628 виконавчих проваджень.

У реєстрі приватних виконавців наразi присутнi 292 фахівці, ефективність кожного з яких відображається на cайтi Опендатабота в опублiкованому рейтингу.

Географія. Найбільше приватних виконавців зареєстровано у Києві — 99, на другому місці — Дніпропетровська область, де зареєстровано 20 приватних виконавців, третій найбільший показник мають Харьківська та Одеська області — по 18 виконавців.

Ефективність приватних виконавців можна оцінити через кількість відкритих та закритих виконавчих проваджень. Серед маси проваджень, відкритих минулого року, наразi вже закрито 34%, серед вiдкритих у 2021-му — 9%.

Читайте також: Частка приватних виконавців у стягненні боргів зросла в чотири рази

“Для стягнення боргу ви можете самостійно підібрати собі приватного виконавця — наприклад, через рейтинг приватних виконавців на сайті Опендатабота. Виконавець, якого ви оберете, має бути зареєстрований у тій же області України, де й боржник чи майно боржника.

Зручність приватних виконавців у тому, що вони працюють швидше за державних. Крім того, закон дозволяє замовнику — наприклад, в умовах особливої ​​терміновості — використовувати додаткове авансування витрат виконавчого провадження та додаткову винагороду приватного виконавця для прискорення процесу”, — коментують в Опендатабот.