Мін'юст за 2,5 роки не забезпечив економне використання коштів на представництво України у ЄСПЛ - Рахункова палата

UNN

Міністерство юстиції України у період з 2019 по І півріччі 2021 року не забезпечило в повному обсязі економне використання коштів держбюджету на захист прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, а також забезпечення представництва України в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Про це йдеться у звіті про результати аудиту Рахункової Палати, пише УНН.

Деталі

“Аудит засвідчив, що за бюджетною програмою „Забезпечення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, а також забезпечення представництва України в Європейському суді з прав людини“ протягом 2019–2020 років і І півріччя 2021 року Мін’юст використав кошти державного бюджету з порушенням норм бюджетного законодавства на суму 696 тис. грн; неекономно — майже 1,2 млн грн; внаслідок неефективного управління 10,8 млн грн; ухвалення неефективних управлінських рішень щодо планування потреби в бюджетних коштах — понад 112 млн гривень”, — йдеться у звіті.

Деталі

Крім того, повідомляється що Мін’юст не розробив і не затвердив порядок використання коштів, що є порушенням бюджетного законодавства.

За даними РП, потребу в коштах на 2019–2020 роки було задоволено в середньому на 77%. Найбільший обсяг коштів — понад 1,7 млрд грн — планувався на оплату послуг юридичних радників, фахівців, експертів, в тому числі іноземних, щодо захисту прав та інтересів України.

Загалом упродовж 2,5 років на забезпечення захисту прав та інтересів України використано 1 млрд гривень, встановили аудитори.

Також йдеться про те, що невчасне виконання Мін’юстом рішення арбітражного трибуналу призвело до неекономного використання коштів та втрат державного бюджету у 2019 році на суму понад 1 млн гривень.

За відсутності потреби в оплаті обов’язкових реєстраційних внесків у справах, Мін’юст не забезпечив ефективного управління перерозподіленими у 2019–2020 роках коштами на поточні видатки на понад 10 млн гривень.

У Рахунковій Палаті також засвідчили наявні залишки не використаних за укладеними договорами коштів у сумі 112 млн грн, що “свідчить про неефективне управління коштами та нездійснення контролю за їх використанням”.

“Виявлені порушення бюджетного законодавства, неекономне використання коштів та неефективне управління ними вказують на недостатній рівень функціонування в Мін’юсті системи внутрішнього контролю”, — констатують аудитори.

Додамо

Раніше Рахункова палата повідомляла, що за три квартали 2021 року загальний фонд Держбюджету недоотримав 83,8 млрд гривень, зокрема 17,2% від внутрішніх і 33% від зовнішніх запозичень, виконанню плану останніх не допомогло навіть зарахування до бюджету частини серпневих надходжень від МВФ.

При цьому Бюджет-2021 вже недоотримав 84,3% від плану за приватизацією.