Для виноробів спростять процедуру реєстрації продукції під географічною назвою

Агробізнес Сьогодні

Законопроєктом №6010 «Про виноград та виноградне вино» пропонується запровадити реєстрацію, звітність та виробництво виноробної продукції з використанням географічних назв відповідно до регламенту Євросоюзу.

Про це йдеться у матеріалі AgroPolit.
«При цьому кожен виробник має право захистити свою продукцію географічним зазначенням у випадку, якщо ця продукція підпадає під таку категорію. В проєкті закону визначено конкретні умови для такого захисту. Щоб виробник мав змогу захистити її на території України і для виходу на європейський ринок, на міжнародний ринок. У нас налічується більше ніж 1900 географічних назв Європейського Союзу, в українському реєстрі. Тоді як лише декілька назв географічних вин та харчових продуктів зареєстровано в Європейському Союзі», – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що документ спростить виробникам можливість навіть у окремій мікрозоні, окремому районі зареєструвати свою продукцію під географічною назвою.
Нагадаємо, що в Україні планують створити єдину інформаційну систему – Єдиний реєстр виноградників, виноградарських насаджень.