ФДМУ продав 30 спиртзаводів на 1,7 мільярда

Finance.ua

У межах демонополізації спиртової галузі в Україні Фонд державного майна продав 30 підприємств на суму понад 1,7 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба Фонду державного майна у Facebook/

«Ще рік тому Україна разом з Білоруссю були єдиними країнами у світі з державними монополіями на виробництво спирту та характерними ознаками – закритістю, несправедливим ціноутворенням, корупцією, зловживаннями, кримінальними справами і величезним тіньовим ринком спирту. Сьогодні з впевненістю можемо сказати, що демонополізація спиртової галузі в Україні відбулася! На прозорих аукціонах приватизовано 30 спиртових підприємств на суму понад 1,7 млрд грн, 1,05 млрд грн з яких вже сплачено інвесторами до державного бюджету, ще 37 млн – надійшли як пеня і гарантійні внески за відмову від результатів аукціону. Ця реформа – потужний стимул для розвитку всієї галузі», – розповів заступник голови Фонд держмайна Тарас Єлейко.

Окрім цього, найближчим часом мають відбутися наступні 3 аукціони з приватизації спиртових активів – Вузлівського МПД, Тростянецького і Уладівського заводів.

Нагадаємо, із 15 жовтня 2020 року в Україні почалася приватизація підприємств спиртової галузі. Загалом на приватизацію держава виставить 41 місце провадження діяльності, що входять до держпідприємства “Укрспирт”, та ще 37 об’єктів концерну “Укрспирт”.