НБУ оновив положення про інспекційні перевірки банків

Finbalance.com.ua

НБУ повідомив, що оновив Положення про організацію та проведення інспекційних перевірок банківських установ.

Як зауважує регулятор,пновлення здійснено відповідно до закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи, а також для урахування практичного досвіду проведення інспекційних перевірок в умовах карантину.

Відповідні зміни до Положення передбачають:

- визначення порядку доступу в режимі перегляду до всіх інформаційних систем банку (а не лише систем автоматизації банківських операцій), необхідних для проведення перевірки;

- встановлення порядку виготовлення та вилучення (виносу за межі банку) копій документів та письмових пояснень.

Крім того, урегулювано окремі питання стосовно проведення інспекційних перевірок в умовах карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів із метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Так, відтепер розпорядчий акт Національного банку про проведення інспекційної перевірки (зміни до нього) може бути надісланий банку у формі електронного документа. Документи під час інспекційної перевірки можуть складатися у формі електронного документа, за винятком довідок про перевірку та звіту про інспекційну перевірку, які залишатимуться в паперовій формі. Зустрічі та інтерв'ю стосовно інспекційних перевірок можуть проводитися в режимі відеоконференцій.

Ці зміни затверджені постановою правління Національного банку від 18 листопада 2021 року № 120 Про затвердження Змін до Положення про організацію та проведення інспекційних перевірок, яка набирає чинності 23 листопада 2021 року.