В Україні з 1 грудня зростуть деякі податки: хто й на скільки більше платитиме

Контракты

Збільшення розміру відрахувань пов'язане зі зростанням мінімальної зарплати.

З грудня в Україні зросте мінімальний і максимальний розмір єдиного соціального внеску з зарплат. Також доведеться платити більше фізособам-підприємцям, у яких збільшиться розмір єдиного податку.
Відповідні норми містяться з держбюджеті-2021, пише УНІАН з посиланням на "Обозреватель".
Зростання відрахувань пов'язане з підвищенням мінімальної зарплати до 6500 гривень, зараз вона становить 6 тисяч.
Як зростуть податки:
Що стосується соціального внеску, то його мінімальний розмір збільшиться з 1320 до 1430 гривень, максимальний - з 19 800 до 21 450 гривень.
ФОПи -"єдинники" першої групи платитимуть 268 гривень замість 260, другої - 1430 замість 1200 гривень.
З початку 2022 року всі ФОПи (крім "єдинників" першої групи, які не мають найнятих співробітників, з виручкою до мільйона гривень на рік) будуть зобов'язані встановити реєстратори розрахункових операцій. Також набуде чинності норма, згідно з якою споживачі зможуть вимагати з таких підприємців чеки, що гарантує можливість повернення товару.
Як повідомляв УНІАН, за даними опитування, майже половина роботодавців (48,9%) планують підвищити зарплату працівникам у 2022 році, водночас 42,9% ще не визначилися, а залишити зарплату на незмінному рівні планують 8,2% опитаних роботодавців.
Також повідомлялося, що сьогодні заможні українці повинні платити податок на доходи від бізнесу, на дорогі автомобілі, на операції з цінними паперами, а також податок на землю.