Рада боротиметься з «тіньовим» обігом палива

Перший діловий

Україна може запровадити акцизний податок на імпорт розчинників, що можуть використовувати для виробництва неякісного пального. У Верховній Раді зареєстровано відповідний законопроєкт №6299.

Необхідність його ухвалення пояснюють недосконалістю законодавства, що дозволяє нафтопереробним заводам розмішувати бензин із розчинниками і не платити акциз до державного бюджету.

Щороку фіксуюють збільшення обсягів ввезення розчинників з-за кордону. Зокрема, у 2018 – 2020 роках їх імпорт збільшився удвічі, до 51 тисяч тонн. Більшу частину з них ввезли суб’єкти господарювання, які здійснюють обіг пального.

Внесення до переліку підакцизних товарів усіх розчинників, що мають октанопідвищуючі властивості, знизить кількість «розмішаного» пального та дозволить уникнути щорічних втрат бюджету зі сплати акцизу на пальне у розмірі до 1,6 млрд грн.

Пропонується включити до переліку розчинники, у складі яких – метанол і метил-трет-бутиловий ефір (МТБЕ), які використовують для виробництва пального, запровадивши для них ставку акцизного податку в 245 євро за одну тисячу літрів.

Якщо їх не використовують для виробництва пального суб’єктами хімічної, нафтохімічної та добувної промисловості – має бути нульова ставку акцизного податку.

Документ пропонує передбачити контроль за цільовим використанням розчинників, а також запровадити перехідний період для нових платників акцизного податку для їх реєстрації у системі е-адміністрування продажу пального та спирту етилового (СЕА РПСЕ) і внесення розчинників.

Раніше ми повідомляли, що Білорусь має намір ввозити в Україну розчинники.

Також ми писали, що СБУ викрила чергову схему з фальсифікату палива.