Експерт спрогнозував курс гривні після отримання траншу від МВФ

UA.NEWS

Подальший вихід нерезидентів із ОВДП може обернутися черговою хвилею ослаблення гривні. Продаж валюти експортерами та потенційно позитивні новини щодо траншу МВФ навряд чи стримають падіння курсу.

«Найімовірніше, гривня слабшатиме, але залишиться у досить звичному коридорі 26,5-27 гривень/долар», - вважає старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович, пише «РБК-Україна».

Коментуючи події минулого тижня, аналітик зазначив, що продаж валюти «Укренерго» викликав зміцнення гривні. Але протягом кількох днів його було нівельовано попитом на валюту, зокрема, від нерезидентів, які виходили з ОВДП.

«Тому зміцнення курсу на початку листопада не було тривалим і на загальному негативному фоні гривня ослабла більш ніж 26,5 гривень/долар. Не допомогла тут і сплата квартальних податків, що традиційно сприяють зміцненню гривні», - зазначив Котович.

НБУ, як звернув увагу експерт, продавав валюту, щоб стримати ослаблення гривні, і для цього продав 108 млн. доларів, тоді як купив за тиждень лише 5 млн. доларів.

«Найбільше НБУ продав у п'ятницю, коли нерезиденти активізувалися з виходом із гривневих облігацій. І лише завдяки інтервенціям у результаті гривня втратила за тиждень 1,2%», - наголосив аналітик ICU.