МВФ погодив виділення Україні траншу у розмірі 700 млн доларів

Парламент.ua

Міжнародний валютний фонд погодив виділення Україні траншу обсягом майже 700 млн доларів США. Рада директорів МВФ 22 листопада ухвалила позитивне рішення про завершення першого перегляду програми Stand-by.

Про це повідомив Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету міністрів України.

Своєю чергою прем’єр-міністр України Денис Шмигаль привітав рішення МВФ. За його словами, позитивна оцінка міжнародних партнерів показує успішний рух України в реалізації реформ.
Заходами, які здійснила Україна в частині реформування судової системи, продовження реформи у фінансовому секторі, ми підтвердили статус України як надійного й відповідального партнера. Кошти МВФ будуть спрямовані на підтримку стабільності фінансової системи та боротьбу з наслідками COVID-19, - сказав глава уряду.
Рада МВФ також ухвалила рішення про продовження програми до кінця червня 2022 року.

Нагадаємо, 18-місячний SBA України з доступом до 3,6 мільярда СПЗ (еквівалент 5 мільярдів доларів США) був затверджений 9 червня 2020 року, щоб забезпечити підтримку платіжного балансу та бюджету, щоб допомогти владі розв'язати проблему наслідків коронакризи. У жовтні за підсумками чергової успішної місії МВФ заявив про можливість перерахувати Україні транш на 700 млн доларів.

Спільна програма Stand-by між Україною та МВФ на суму 5 млрд доларів США була затверджена 9 червня 2020 року. Вона спрямована на подолання наслідків пандемії COVID-19, зміцнення результатів та продовження реалізації важливих структурних реформ в Україні.

Читайте також наш матеріал: Транш МВФ: чому його досі немає та чи проживе країна без нього?

[readalso id="79979,101787"]