США оголосили про нові санкції проти «Північного потоку-2»

UA.NEWS

Держдеп США анонсував нові санкції проти двох суден та одного пов’язаного із Росією підприємства, які брали участь у проекті «Північний потік-2». Відповідний звіт відповідно до Закону про захист енергетичної безпеки Європи від 2019 року (PEESA) був поданий до Конгресу.

За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, санкційні обмеження відповідно до PEESA торкнуться компанії Transadria Ltd та її судна Marlin, яке буде ідентифіковано як заблокована власність.

«Сьогоднішній звіт узгоджується з продовженням протидії США газопроводу «Північний потік-2» і дотриманням урядом США вимог PEESA. Сьогоднішньою дією адміністрація наклала санкції на 8 осіб та визначила 17 їх суден як заблоковану власність відповідно до PEESA у зв'язку з Nord Stream 2»

США продовжуєють виступати проти газопроводу «Північний потік-2» і адміністрація співпрацюватиме з Німеччиною та іншими союзниками та партнерами, щоб зменшити ризики, пов’язані з газопроводом для України та прифронтових країн НАТО та ЄС, і протидіяти шкідливій діяльності Росії, в тому числі в енергетичній сфері, зазначили у Держепі.

Раніше у Конгресі США прийняли поправку до оборонного бюджету для зупинки «Північного потоку-2». А улітку США ввели санкції проти двох росіян і одного судна, пов'язаних з будівництвом «Північного потоку-2».

Україна продовжить спроби «дружнього тиску» на іноземних партнерів щодо російського газопроводу «Північний потік-2». До того ж, усі бачать, як РФ почала накручувати ціни на газ у Європі.