МВФ погодив транш для України: куди спрямують сотні мільйонів доларів

Новини.LIVE

22 листопада Міжнародний валютний фонд завершив перегляд програми stand-by з Україною. Фонд погодив виділення другого траншу в розмірі 700 млн доларів.

Про це йдеться у повідомленні на сайті МВФ.

Читайте також:

Що буде з гривнею в листопаді? У яких валютах зберігати кошти та до чого тут "Юліна тисяча"

Що вирішив Фонд?

Рішення про затвердження першого перегляду програми прийняла Рада виконавчих директорів МВФ. Програму stand-by продовжили до кінця червня 2022 року.

Також Фонд погодив прохання України щодо того, аби під час оцінювання до уваги не брався результат грудня 2020 року щодо граничного обсягу гарантованого державою боргу. Рішення зумовлено тим, що уряд вже застосував необхідні коригувальні дії.

Це рішення Фонду розблоковує другий транш для України у рамках програми обсягом 500 млн спеціальних прав запозичень, або 699 млн доларів.

У чому суть програми?

Продовження чинної програми stand-by дасть можливість Україні отримати наступні транші від Фонду в 1,6 млрд спеціальних прав запозичень або понад 2 млрд доларів.

Вона була розрахована на 18 місяців та допомогу розміром 3,6 млрд СПЗ (еквівалент 5 млрд доларів). Її затвердили 9 червня 2020 року.

Програма спрямована на підтримку України у подоланні наслідків пандемії COVID-19 та містить низку вимог щодо важливих структурних реформ задля зменшення ключових уразливостей: боротьбі з корупцією, впровадження судової реформи, повернення інфляції до запланованого рівня тощо.

Як відреагували в Україні?

Президент Володимир Зеленський привітав рішення МВФ та запевнив, що кошти спрямують на боротьбу з наслідками COVID-19 та фінстабільність.

Вдячний раді директорів @IMFNews за позитивне рішення щодо завершення перегляду програми stand-by, яке передбачає виділення 🇺🇦 траншу обсягом близько $700 млн. Ці кошти ми спрямуємо на підтримку фінансової системи й боротьбу з наслідками #COVID19. Програма МВФ буде продовжена.
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) November 22, 2021

Також на рішення Фонду відреагували в Національному банку.

"Ми вдячні колегам з Міжнародного валютного фонду за плідну співпрацю та прийняте рішення. Це важливий сигнал про підтримку МВФ дій української влади та Національного банку зокрема. Як і раніше, пріоритетними напрямами програми залишаються забезпечення макроекономічної стабільності, реформування фінансової системи та впровадження структурних реформ", – підкреслив голова НБУ Кирило Шевченко.

У національному регуляторі окреслили такі напрямки роботи за програмою МВФ:

посилення незалежності Національного банку України;

проведення монетарної політики, спрямованої на досягнення інфляційної цілі 5%;

реформування державного банківського сектору та подальше впровадження реформи корпоративного управління;

зменшення витрат держави на збанкрутілі банки;

зниження рівня непрацюючих кредитів у банківській системі;

посилення системи банківського нагляду та регулювання небанківського фінансового сектору тощо.

Інші новини по темі:

18 жовтня місія Міжнародного валютного фонду завершила свою роботу в Україні, яка тривала з 21 вересня. За підсумками Україна та Фонд досягнули угоди на рівні персоналу (Staff-Level Agreement, SLA).

25 жовтня Україна отримала від ЄС другий транш в рамках п’ятої програми макрофінансової допомоги номінальним обсягом 600 млн євро.

Кабінет Міністрів затвердив умови запозичення коштів від американської компанії Cargill Financial Services International, Inc. Загальна сума кредитів складе 250 млн євро.