МВФ продовжив програму з Україною та надіслав $700 млн

Finance.ua

Рада директорів Міжнародного валютного фонду 22 листопада затвердила перший перегляд програми Stand-by з Україною, а також підтримала запит про її продовження до кінця червня 2022 року. Одночасно було ухвалено рішення про виплату Україні траншу кредиту на $700 млн.

Про це повідомили в МВФ за підсумками засідання Ради.

Читайте також: У НБУ пояснили, чим співпраця з МВФ вигідна Україні

«Рада виконавчих директорів МВФ завершила перший огляд економічної діяльності України в рамках 18-місячної угоди Stand-By (Stand-By Arrangement; SBA), яка була затверджена 9 червня 2020 року. Завершення огляду дозволить владі залучити еквівалент близько $699 млн (500 млн СПЗ), в результаті чого загальна сума виплат за поточним SBA досягне приблизно $2,8 млрд (2 млрд СПЗ)», – йдеться у заяві Фонду.

Другий транш програми в розмірі біля $700 млн вже 23 листопада буде на рахунках українського уряду, зазначив заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован.

Рада також схвалила продовження дії угоди до кінця червня 2022 року та перефазування виплат за програмою.

«Продовження виконання програми Stand-By дасть можливість Україні отримати наступні транші від МВФ загальним обсягом 1,6 млрд СПЗ (більше $2 млрд)», – заявили в НБУ.

Крім того, МВФ погодив запит української влади на звільнення від наслідків недотримання критерію щодо гарантованого державою боргу станом на грудень 2020 року. Вже проведені коригувальні дії.

«Підтримувана МВФ економічна програма України спрямована на те, щоб допомогти владі подолати наслідки шоку COVID-19, підтримати економічне відновлення та просунутися вперед у важливих структурних реформах, щоб зменшити ключову вразливість», – йдеться у заяві Фонду.

Відповідно до узгоджених пріоритетів політики, українська влада зобов’язується:

В НБУ наголосили, що в межах поточної програми співпраці України з МВФ за Національним банком закріплене продовження роботи за кількома напрямами, зокрема:

Президент України висловив вдячність раді директорів Міжнародного валютного фонду у зв’язку з рішенням виділити нашій державі транш в розмірі майже $700 мільйонів.

Вдячний раді директорів IMFNews за позитивне рішення щодо завершення перегляду програми stand-by, яке передбачає виділення 🇺🇦 траншу обсягом близько $700 млн. Ці кошти ми спрямуємо на підтримку фінансової системи й боротьбу з наслідками #COVID19. Програма МВФ буде продовжена.

— Володимир Зеленський (ZelenskyyUa) November 22, 2021

“Вдячний раді директорів МВФ за позитивне рішення щодо завершення перегляду програми stand-by, яке передбачає виділення Україні траншу обсягом близько $700 млн”, – зазначив Зеленський.

За словами Президента, ці кошти буде спрямовано на підтримку фінансової системи й боротьбу з наслідками COVID-19.

“Програма МВФ буде продовжена”, – наголосив глава держави.