У світі очікується зростання обсягів торгівлі борошном, – експерт

Агробізнес Сьогодні

Світове виробництво пшеничного борошна постійно росте, що є цілком природно, оскільки все вирощуване зерно в більшості своїй йде на переробку. При цьому спостерігається поступальне зниження обсягів світової торгівлі даним продуктом.

Про це розповів міжнародний експерт FAO, кандидат технічних наук Родіон Рибчинський, повідомляє АПК-Інформ.
Зазначається, що починаючи з 2017/18 маркетингового року, фіксується поступальне зниження обсягів торгівлі пшеничним борошном. Фактично, в сезоні-2020/21 обсяг світової торгівлі впав до 12,5 млн тонн ($4,8 млрд).
«Це обумовлено двома глобальними факторами. По-перше, минулого року практично зупинилися деякі логістичні транспортні сполучення між країнами. По-друге, помітний підвищений попит на пшеницю: багатьом країнам, які традиційно купують борошно, зараз вигідніше закуповувати сировину, адже вона довше зберігається, має більшу варіативність використання, її легше транспортувати», – зауважив експерт FAO.
За словами Рибчинського, в поточному сезоні очікується збільшення обсягів торгівлі борошном у світі. Даний оптимізм пов'язаний з тим, що покращилася логістика. Однак сьогодні з нею все ж існують деякі проблеми – це вартість контейнерного фрахту, нестача контейнерів та інші.
«Ключовими постачальниками з найбільшим потенціалом для експорту пшеничного борошна в світі є Туреччина, Казахстан і Єгипет», – додав фахівець.
Читайте також: Україна збільшила імпорт макаронних виробів